Blokada niechcianych numerów w telefonie – jak działa?

Read Time:2 Minute, 51 Second

Każdy z nas na pewno spotkał się z sytuacją, w której otrzymujemy połączenie telefoniczne od numeru, którego nie życzymy sobie odbierać np. od telemarketerów, którzy potrafią być bardzo nachalni albo od niemiłych dla nas osób, które naruszają nasz spokój ciągłymi telefonami. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być korzystanie z blokady w telefonie. Przeczytaj o tym, jak one działają i jaki telefon posiada rozwinięte funkcje blokady niechcianego numeru.

Do polskich sklepów trafił nowy, bezprzewodowy telefon stacjonarny Gigaset COMFORT 550. Ponadczasowy, elegancki design, ergonomiczna konstrukcja i wiele wygodnych funkcji sprawiają, że urządzenie sprawdzi się w każdym domu – od salonu po domowe biuro. Dzięki możliwości podłączenia zestawu słuchawkowego oraz zintegrowanemu zestawowi głośnomówiącemu, rozmowy można prowadzić – w jakości HD – bez konieczności trzymania słuchawki. Gigaset COMFORT 500 wyposażony jest także w dynamiczną listę blokowanych numerów, która chroni użytkowników przed niechcianymi i uciążliwymi połączeniami.

Nawigacja po ustawieniach i funkcjach nowego modelu jest intuicyjna. Wspiera ją duży, kolorowy wyświetlacz TFT o wysokim kontraście, który oferuje wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego telefonu bezprzewodowego: Grafikę i czcionki zapewniające optymalną czytelność, różnorodną kolorystykę oraz symbole do obsługi menu głównego. Dla seniorów dostępny jest tryb jumbo wyświetlający duże cyfry podczas wybierania numeru. Pomagają w tym także powiększone przyciski na słuchawce oraz podświetlana klawiatura. Gigaset COMFORT 550 jest także zgodny z aparatami słuchowymi.

Funkcja blokady niepożądanych numerów chroni przed rozmowami o charakterze reklamowym lub niebezpiecznymi oszustwami telefonicznymi. W prosty sposób można zablokować do 150 numerów telefonów, wpisując je na tzw. czarną listę lub bezpośrednio przenosząc z rejestru historii połączeń. W każdej chwili można również zablokować lub wyciszyć anonimowych rozmówców. Dzięki funkcji kontroli czasu, dostępnej w Gigaset COMFORT 550, można określić przedziały czasowe, w których telefon powinien dzwonić lub nie. Niektórych rozmówców możesz traktować preferencyjnie, wpisując ich do książki adresowej VIP, dzięki czemu będziesz mógł odbierać od nich połączenia w dowolnym momencie. Co więcej, można zezwolić na sygnalizowane połączeń tylko od tych osób, których numery znajdują się w książce adresowej. Przy takim ustawieniu wszystkie inne połączenia są blokowane.

Uruchomienie w COMFORT 550 funkcji bezpośredniego połączenia sprawia, że wszystkie przyciski na słuchawce uruchamiają wybieranie zaprogramowanego numeru. To idealne rozwiązanie dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ponieważ zawsze wybierany jest właściwy numer – niezależnie od tego, który przycisk zostanie naciśnięty. Funkcja baby phone jest również bardzo praktyczna: po przekroczeniu określonego progu hałasu, Gigaset COMFORT 550 automatycznie nawiązuje połączenie z innymi słuchawkami w domu, a nawet ze smartfonem mamy lub taty. W trybie „baby phone”, połączenia przychodzące są jedynie wizualnie sygnalizowane na wyświetlaczu – bez dzwonka. COMFORT 550 zadba więc o spokój i bezpieczeństwo zarówno małych, jak i starszych domowników.

Książka adresowa w nowym modelu pomieści nawet 200 kontaktów, każdy z trzema numerami telefonów. Wpisy można łatwo wymieniać między słuchawkami Gigaset. Programowalne przyciski szybkiego wybierania umożliwiają przypisanie ich do konkretnych numerów, przez co wykonanie połączenia do wybranych rozmówców jest szybkie i wygodne. Gigaset COMFORT 550 posiada także funkcję automatycznego przypominania o urodzinach, umożliwia również przypisywanie własnych melodie dzwonka do kontaktów z grupy VIP.

Możliwości personalizacji słuchawki jest więcej. Do wyboru są różne rodzaje tła wyświetlacza: ciemne lub białe o wysokim kontraście. W przypadku wygaszacza ekranu można wybrać zegar analogowy lub cyfrowy. Można także dostosować dźwięk do swoich potrzeb, wybierając odpowiedni zakres częstotliwości spośród dwóch profili akustycznych, aby zapewnić sobie optymalne wrażenia słuchowe.

Gigaset COMFORT 550 posiada możliwość rozbudowy do sześciu słuchawek. Urządzenie zdobyło nagrodę iF Design Award 2022 i jest już dostępne w polskich sklepach w cenie ok. 275 zł.

Informacja prasowa